Hakkımızda

BENİM OKULUM

İKİNCİ EVİM

Anaokulu, çocuğun anne-babadan uzaktaki ilk deneyimidir ve hem ebeveyn hem de çocuk için büyük bir adımdır. Çocuğun gelişimine önem vererek, onu ideal bir ev dışı deneyim haline getiren güvenli ve eğlenceli bir öğrenme ortamı sağlamayı garanti ediyoruz. 

Çocukların haklarına ve ihtiyaçlarına saygı duyulduğu, doğrulandığı ve korunduğu güvenli ve değerli bir ortam sağlamayı amaçlıyoruz.

ForestKids International Preschool’da inanıyoruz ki,

Her çocuğun kendi yolu vardır; her çocuğun öğrenme hızına ve yöntemine saygı duyulur.

Okulda çocuklar her şeyi kendileri yapmaya, hayatı deneyimlemeye ve her sorunu kendi başlarına çözmeye teşvik edilir. Çocukların potansiyeline güvenilir.

Her çocuk aynı resmi çizemez veya aynı ürünü yapamaz. Her çocuğun gelişimi benzersizdir. Bu nedenle okulumuzda standart değerlendirme ölçekleri kullanılmamaktadır.

Çocuğu “potansiyel açısından zengin, güçlü, güçlü, yetkin ve hepsinden önemlisi yetişkinlerle ve diğer çocuklarla bağlantılı” olarak kabul ediyoruz. Güçlü bir çocuk imajı, çok rollü bir öğretmen, zengin ve eğitici bir ortam, güçlü ilişkiler, proje tabanlı öğrenme okulumuzun öne çıkan ilkeleridir. Öğretmenler okul psikoloğu ile işbirliği içinde çocukların yaş ve gelişim düzeylerine, meraklarına, ihtiyaçlarına ve ilgi alanlarına uygun çalışma konuları hazırlar.

Okulda çocukların gelişim görevlerini kolaylaştıran tam zamanlı bir psikolog (Pedogista) bulunmaktadır. Öz kontrol, duygu düzenleme, akran iletişimi, empati, çocukların sosyal becerileri vb. Çocukların öğrenme stilleri arasındaki farklılaşmanın ve duygusal ihtiyaçlarının sınıf öğretmenleri tarafından karşılanmasından da sorumludur. Pedogista, öğretmenlere çocukları gözlemleme ve dinleme, projeleri belgeleme ve kendi araştırmalarını yürütme kapasitelerini geliştirmeleri için sürekli destek sağlar.

Her hava koşulunda, uygun giysilerle her gün en az 50 dakika bahçede vakit geçiriyoruz.