Bahçe
Okulumuzun bir dönümlük geniş bahçesi, çocukların kendilerini en iyi şekilde ifade edebildikleri araştırmaya, incelemeye, aktif olmalarına ve özgürce hareket edebilmelerine fırsat veren ideal bir ortamdır.

Sınıflar
Anaokulumuzda çocukların yaş gruplarına göre eğitim gördüğü toplam 4 adet sınıf bulunmaktadır. Okulumuzun MEB tarafından belirlenmiş toplam kontenjanı 110 öğrencidir.

Sanat Atölyesi
“Çocuğun 100 dili vardır.”Loris Malaguzzi Çocuklar kendini ifade etmek için sadece sözcükleri değil, sanatın her alanını kullanmaya teşvik edilir. Okulumuzun doğal materyaller ve sanat malzemeleriyle dolu olan, atölye öğretmeni ile birlikte çalışabileceği bir atölyesi mevcuttur. Sanat atölyemizde kil ,cam ve seramik çalışmaları, kağıt işleri, kolaj çalışmaları, yoğurma maddeleriyle yapılan çalışmaların yanı sıra serbest resim ve boya çalışmaları yapılmaktadır. Atölyede farklı atık materyallerin birleşmesinden doğacak yeni üretimleri oluşturmaları için çocuklara çevre hazırlar ve provoke ederiz.

Uyku Odası
Erken çocukluk gruplarında öğle yemeğinden sonra öğrencilerin dinlenme ve uyku gereksinimlerinin karşılanması için düzenlenmiş bir uyku odası bulunur.

Işık Atölyesi
“Üç Şey Birlikte Doğdu: İnsan, Özgürlük ve Işık” Anatole France Işık Atölyesi deney ve araştırma yeridir. Işıklı masa, aynalar, tepegöz ve projeksiyon gibi cihazlar yardımı ile ışığın çeşitli şekillere,renklere büründürülmesiyle oluşturulan çevrede ışığın farklı formları izlenebilir.

Spor Salonu
150 m2 kapalı spor salonumuz ile çocukların çok daha fazla hareket alanına sahip olması ve sporu sevmelerini ve günlük hayatlarının değişmez bir parçası haline getirmeyi amaçlıyoruz.

Yemekhane
Öğrencilerimiz sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısını bahçe manzaralı bu salonda alırlar. Yemek menüsü, okul öncesi dönem çocukları için gereken dengeli beslenme kuralları ve besin grupları göz önünde bulundurularak aylık olarak hazırlanır.

Güvenlik
Okulumuzun girişinde yer alan güvenlik personel kabini yanı sıra bina içi ve dışında bulunan güvenlik kameraları ile okulumuzun güvenliği sağlanmaktadır.

Okulda Enfeksiyon Önleme ve Kontrolü

Covid-19 tedbirleri kapsamında, havada ve yüzeylerde bulunan bulaşıcı partiküllerin ortadan kaldırılması için okulumuzun tüm bölümleri düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Okulumuzda bulunan öğrencilerimizin gün içerisinde kendi sterilizasyonlarını sağlamaları için okulun bir çok bölümünde onların kolay ulaşabilecekleri yerlerde el dezenfektanları bulundurulmaktadır.

Hasta çocukların okula gelmesini engelleyerek hastalıkla doğrudan teması önlemek, okulda herkesin sürekli kişisel koruyucu ekipman (maske) kullanmasını sağlamak, sosyal mesafeyi korumak, çocuklara doğru el hijyeni kurallarını, göz, ağız veya buruna sık dokunmaktan kaçınmayı, öksürme ve hapşırmanın uygun biçimlerini kullanmayı öğretmek gibi standart okul hijyen kurallarına her zaman bağlı kalarak güvenli bir ortam sağlamayı hedefliyoruz.